Jak hrát Goodgame Empire?

Zde najdete informace o důležitých funkcích a pojmech nacházejících se ve hře.

Jaké výhody získáte, budete-li hrát každý den? Odměnou pro hráče, kteří se přihlásí několik dní v řadě, je denní prémie za přihlášení. Získají tak suroviny, zlaťáky a rubíny.

Váš hrad

Hrad je centrem vaší moci a ostatní vladaři ho nemohou zabrat. Vylepšováním hradeb a věží můžete výrazně zlepšit ochranu svého hradu před útoky. Můžete zřizovat další hrady v podobě základen a tím rozšířit svou mocnou říši.


Základna

Základny jsou hrady na mapě světa, které můžete zabírat a vylepšovat. Každá základna nabízí možnost těžit vždy 2 typy surovin. Stavební možnosti budov na základnách jsou ve srovnání s hradem omezené. Základny můžete zabírat od úrovně 13 po výstavbě purkrabství. Celkem si můžete obsadit až 3 základny


Budovy

Nové budovy můžete stavět přes nabídku výstavby. k dispozici máte následující typy budov:

 • občanské budovy (např. pro zvýšení populace)
 • vojenské budovy (např. pro verbování jednotek)
 • opevnění pro zlepšení obrany
 • okrasné prvky pro zvýšení veřejného pořádku

Suroviny

Suroviny jsou nutné především pro výstavbu a vylepšování budov, vojenských prostředků či k výživě samotných vojáků ve hře Goodgame Empire. K dispozici máte následující typy surovin:

 • Dřevo: od dřevorubců
 • Kámen: z kamenolomů
 • Jídlo: z farem

Skladová kapacita skladu určuje množství surovin, které můžete uchovávat. Suroviny můžete také vyměňovat s ostatními hráči.


Zlaťáky a daně

Zlaťáky slouží hlavně k rekrutování jednotek, k útokům, špionáži a transportu zdrojů. Zlaťáky můžete ve hře Goodgame Empire získat následujícími způsoby:

 • Výběrem daní výběrčím daní
 • Plněním úkolů
 • Útoky na hrady loupeživých baronů
 • Když odrazíte nepřátelské útoky
 • Když je seberete kliknutím na občany

Čím více máte populace, tím více daní pak výběrčí daní přiveze. Čím déle bude výběrčí daní na cestě, tím více daní od populace vybere. Po jeho návratu máte čas půl doby vybírání na výběr daní. Pokud dorazíte pozdě, daně se budou snižovat a postupem času přijdete o některé z posbíraných mincí.


Rubíny

Rubíny jsou ve hře prémiovou měnou. Můžete je použít pro ušetření času, využití speciálních funkcí nebo získání speciálních budov a předmětů. Rubíny si můžete koupit nebo získat různými způsoby.


Mapa světa

Na mapě světa uvidíte hrady ostatních hráčů a pohyby vašich jednotek. Podle obrázku na mapě světa můžete vidět na jaké úrovni je hrad jiného hráče. Pohyby vojska jsou na mapě zobrazeny jako šípy. Přes tlačítko informace můžete zjistit zbývající dobu přesunu jednotky. Barva určuje, zda jde o útok nebo jednotky na podporu obrany.


Jednotky a prostředky

Jednotky a prostředky slouží jak k útokům a rabování, tak k obraně vašeho hradu. Verbování jednotek probíhá ve vojenské budově - v kasárnách. K naverbování jednotek potřebujete zlaťáky. Jednotky se živý obilím vyprodukovaným na farmách. Pokud ho nebudete mít dostatek, stanou se z nich žoldáci a odejdou vám.


Útok

Útočit lze ve hře Goodgame Empire na soupeře nebo hrady loupeživých baronů. Po kliknutí na cizí hrad na mapě můžete zvolit útok a takticky rozmístit své jednotky v boji proti nepřátelskému hradu. Je dobré před útokem provést špionáž a zjistit si tak počty a typ vojska na jednotlivých hradbách. K tomu slouží zvědí, kteří jsou vám k dispozici po výstavbě krčmy.


Obrana

Obranu vašeho hradu zajišťují farmáři a vojenské jednotky přítomné na hradě. Pro jejich taktické rozmístění klikněte na bránu nebo hradby vašeho hradu. K obraně slouží také obranné prostředky, které se při boji však spotřebovávají.


Hrady loupeživých baronů

Jsou to hrady ovládané počítačem. Poskytují dobrý lup a můžete získávat cenné zkušenosti a výbavu pro své velitele. Vybavení velitelů a kastelánu zvyšuje různé bonusy k útokům či obraně.


Aliance

Jak se říká, ve více lidech se to lépe táhne. Ke spolupráci s ostatními hráči slouží aliance. Můžete tak koordinovat útoky na nepřátele nebo si poskytovat vojenskou či surovinovou podporu.

Goodgame Empire™ je ochranná známka společnosti Goodgame Studios / Altigi GmbH je použita v souladu s licencí.